Ana sayfa Belgin Benek

Belgin Benek

Belgin Benek

Belgin Benek kimdir?

Belgin Benek, iletişim ve pazarlama konusunda uzmanlığının yanı sıra yetişkin eğitimcisi olarak da mesleki yetkinliğe sahiptir. Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarla hakim olduğu alanları sürekli geliştiren Belgin Benek bu konularla ilgili iki kez Japonya’ya gidip Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını incelemiş ve 2010 yılında Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık bünyesindeki emlak programlarına uyarlamıştır. Belgin Benek, emlakta 13 yıllık deneyimiyle emlakta satış yükselten pazarlama danışmanlığı, satış eğitim ve koçluk programlarının hazırlanması ve sunumunda etkin rol oynamaya, 2017 yılı başından itibaren üniversitelerde iletişim üzerine konuşmalar yapmaya devam etmektedir.

Biyografi

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümünü bitirerek iş dünyasına ilk adımını attı. İlk iş deneyimini İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projeyle başladı; sonrasında sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir ajansta Müşteri Yönetmen yardımcılığı ile devam etti.

2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam eden Belgin Benek burada Hilmi Işıkören ile tanışarak emlak/franchising ve bayi yönetimi konularında bilgi birikimini derinleştirmeye başladı. 2005 – 2009 yılları arasında birçok franchise ofis sahibi ve danışmanına eğitimler verdi, organizasyonlar düzenledi.

2010 yılında iş ve sektörel deneyimini Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık’a taşıyan Belgin Benek, Setra Gruba ait Modakent Çekmeköy projesinde Hilmi Işıkören ile birlikte geliştirdikleri iş modeli ile 4 ay gibi kısa bir sürede satışların %80’ini tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. Aynı zamanda Modakent’in kardeş kuruluşu olan ve yapımcılığını Setra Film’in üstlendiği G.D.O Karakedi Filminin vizyon öncesi ve sonrası pazarlama iletişimi faaliyetlerinin yürütülmesinde de etkin rol oynadı.

2012 yılında www.isikoren.com üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri Hilmi Işıkören ile birlikte yürüttü. Işıkören Online ‘Canlı’ Seminer Platformu üzerinden seminerlerin hazırlanması ve geliştirilmesinde etkin rol oynadı.

Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarına devam etmektedir. www.isikoren.com   www.10numaramotivasyon.com