Ana sayfa Belgin Benek Biyografi

Belgin Benek Biyografi

Belgin BenekBelgin Benek 2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümünü bitirerek iş dünyasına ilk adımını attı. ilk iş deneyimini İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projeyle başladı; sonrasında sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir ajansta Müşteri Yönetmen yardımcılığı ile devam etti.

2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam eden Belgin Benek burada Hilmi Işıkören ile tanışarak emlak/franchising ve bayi yönetimi konularında bilgi birikimini derinleştirmeye başladı. 2005 – 2009 yılları arasında bir çok franchise ofis sahibi ve danışmanına eğitimler verdi, organizasyonlar düzenledi. 2010 yılında iş ve sektörel deneyimini Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık’a taşıyan Belgin Benek, Setra Gruba ait Modakent Çekmeköy projesinde Hilmi Işıkören ile birlikte geliştirdikleri iş modeli ile 4 ay gibi kısa bir sürede satışların %80’ini tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. Aynı zamanda Modakent’in kardeş kuruluşu olan ve yapımcılığını Setra Film’in üstlendiği G.D.O Karakedi Filminin vizyon öncesi ve sonrası pazarlama iletişimi faaliyetlerinin yürütülmesinde de etkin rol oynadı.

2012 yılında www.isikoren.com üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri Hilmi Işıkören ile birlikte yürüttü. Işıkören Online ‘Canlı’ Seminer Platformu üzerinden seminerlerin hazırlanması ve geliştirilmesinde etkin rol oynadı. Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarına devam etmektedir.