Ana sayfa 10 Numara Kitap Dale Carnegie ve İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları

Dale Carnegie ve İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları

2185
0
Dale Carnegie
Dale Carnegie

Dale Carnegie’ın “İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları” kitabı size bugün önereceğim kitap. Yeni baskı bir kitap değil. Epsilon yayınevinden çıkmış. Herhalde herkesin en büyük hayali işinden ve hayatından zevk almak. Çoğu kişi hem işinden hem yaşantısından mutsuz. Öyle bir mutsuz ki kimse kolunu bile kıpırdatmak istemiyor. Oysa hayat daha keyifli hale gelemez mi? Elbette gelebilir neden gelmesin. Dale Carnegie‘in İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları kitabı burada imdada yetişiyor ve tüm ipuçlarını bizimle paylaşıyor :).

Dale Carnegie

Biraz size kitabın yazarından bahsetmek istiyorum. Dale Carnegie Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanı. Dünyada insanların kişisel gelişim konusunda ne kadar eksik olduğumuzu ilk keşfeden ve hayatını bunu değiştirmek için harcayan önemli bir kişi. Demem o ki kitabı yazan kişi, kişisel gelişim ile ilgili dünyanın önde gelen yazarlarından biri ve oldukça kıymetli.

Neden Mutsuzuz?

Çünkü mutsuz olmayı öğrenmek çok kolay. İşin kolayına kaçıyoruz. Mutlu olmak için çok bahanelerimiz var. O bahaneleri kim yerine getirecek de mutlu olacak. Ohooo o zamana kadar ben mutsuz olayım da gelsin beni biri bu hayattan kurtarsın. Arkamda bir dayım falan da yok iş hayatım da yolunda gitmiyor. Hayat benim hiç mutlu olmamı istemiyor. Eminim bu yazdıklarım çok tanıdık geliyor hepinize. Kendime de :). O halde mutlu olmak bir seçim. Seçiverelim değil mi hemen mutlu olalım :). Evet yazdığım kadar kolay olmuyor bende biliyorum. Ancak seçim yapınca ve karar verince inanın hepsi oluyor.

Kitap da zaten buna değiniyor. Diyor ki,

  • İnsanların kendilerini önemli hissetmelerini sağlayabilir ve üstelik bunu içten bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Gereksiz gerginliğe gerek yok, enerjiler daha önemli işler için harcanabilir.
  • İnsanlara kolayca “Evet” dedirtebilirsiniz bu mümkün.
  • Rutin işlerden mi sıkılıyorsunuz o zaman işleri motive edici hale getirin.
  • Düşman kazanacağınıza dosta yatırım yapın.
  • Eleştiriliyor musunuz gülüp geçin ve elinizden ne geliyorsa en iyisini yapın.

İşten Ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları, yaşama ve insanlara karşı yepyeni bir bakış açısı geliştirmenizi sağlayacak bir kitap. Dale Carnegie kendinizi ve zamanınızı en iyi biçimde değerlendirmenize yardımcı olmayı amaçlamış bu kitapta. O halde hemen harekete geçebiliriz.

Sevgiyle,

Belgin Benek

 

Önceki makaleMotivasyon Kartı – 731 “Seni kutluyorum!”
Sonraki makaleAlbert Einstein ve Yerçekimsel Dalgaların Varlığı
2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 2005-2009 arasında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Direktörüğü görevini yürüttü. 2010 yılında iş ve sektörel deneyimini Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık’a taşıyan Belgin Benek, Modakent Çekmeköy projesinde Hilmi Işıkören ile birlikte geliştirdikleri iş modeli ile 4 ay gibi kısa bir sürede satışların %80’ini tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. 2012 yılında www.isikoren.com üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri Hilmi Işıkören ile birlikte yürüttü. Işıkören Online ‘Canlı’ Seminer Platformu üzerinden seminerlerin hazırlanması ve geliştirilmesinde etkin rol oyandı. Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarına devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here