Ana sayfa 10 Numara Film The Post

The Post

1590
0

The Post… En son bir yıl önce bir film önerisinde bulunmuşum. Çok ara verdim film önerilerine. Sadece film önerilerine değil yazılarıma da çok ara verdim. Hadi Belgin severek yaptığın bir işe bu kadar ara verilmez deyip bu hafta vizyona giren The Post filmi ile önerilerime tekrar başlamış bulunuyorum. Filmin afişi dahil çok beğendiğimi söylemeliyim. Öncelikle oldukça ilham verici. Umut vaad ediyor.

 

The Post, 2017 ABD yapımı biyografik dramatarih filmi. Yazılarımı okuyanlar biyografi filmlerine olan ilgimi bilirler. O yüzden bile benim için izlenmesi gereken bir filmdi.

 

Filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor. Senaryosunu Spotlight filmi ile Oscar kazanan senarist Josh singer ile Liz Hannah yazmış. Filmin başrollerinde ise Merly Streep ve Tom Hanks ikilisi var. Görüldüğü üzere filmin kadrosu harika. Hepsi Oscar ödüllü. Tabi kadro böyle olunca insan daha bir merak ediyor nasıl bir film olduğunu.

The Post Vietnam savaşını bitiren ve Amerikan Başkanı Nixon’ın koltuğunu sallandıran pentagon belgelerini yayımlama kararı alan Washington Post gazetesi çalışanlarının hukuk ve basın mücadelesini konu alıyor. Ayrıca Washington Post gazetesi sahibi Katherine Graham’ın cesaret verici kararı doğrultusunda olayların seyrinin ne şekilde değiştiğini izliyoruz fimde. Gazeteciliğin ne kadar önemli bir meslek olduğunu, boşuna dördüncü kuvvet olmadığını gözler önüne seriyor. O yüzden gazetecilik mesleğini yapan herkesin ayrıca izlemesi gereken bir film.

 

Filmin en önemli cümlesi ile de yazımı daha fazla uzatmadan tamamlayayım. “Basın yönetenlere değil yönetilenlere hizmet için vardır”.

Sevgilerimle,

Belgin Benek

Önceki makaleİşiniz cennet mi?
Sonraki makaleUmut ne bitene kadar?
2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 2005-2009 arasında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Direktörüğü görevini yürüttü. 2010 yılında iş ve sektörel deneyimini Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık’a taşıyan Belgin Benek, Modakent Çekmeköy projesinde Hilmi Işıkören ile birlikte geliştirdikleri iş modeli ile 4 ay gibi kısa bir sürede satışların %80’ini tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. 2012 yılında www.isikoren.com üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri Hilmi Işıkören ile birlikte yürüttü. Işıkören Online ‘Canlı’ Seminer Platformu üzerinden seminerlerin hazırlanması ve geliştirilmesinde etkin rol oyandı. Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarına devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here