Ana sayfa Arşiv Yalan üstüne güven kurmak

Yalan üstüne güven kurmak

933
0
Yalan üstüne güven kurmak
Yalan üstüne güven kurmak

Yalan üstüne güven kurmak

Bir inşaat firmasının tabelasına ‘Kentsel Dönüşüm Merkezi’, bir emlak ofisinin tabelasına ‘Kentsel Dönüşüm Merkezi’ yazdırması ona ne katar?

1) ‘Allah akıl fikir versin’ diyenler çok olur
2) ‘Şaka mı bu yaa ne merkezi’ diyenler çok olur
3) ‘Bunlar kesin dolandırıcı kaç kaç’ diyenler çok olur

Yani olumlu hiçbir şey katmaz. Onlar açıkça tabelalarında yazsalar da ben onların isim ve iletişim bilgilerini gizledim. Hep diyorum yalan üstüne güven kuramazsınız, özellikle #inşaat ve #emlak işinde asla!

Hilmi Işıkören

Önceki makaleKötüye giden
Sonraki makaleKitleler için kuvvetli olmak mı yoksa iyilik bulmak için iyi insan olmak mı?
1988 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründe bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel iş yaşantısına başladı. Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi. 1997 yılında emlak sektörüne RE/MAX Türkiye’nin Franchise Direktörü olarak girdi. 2001-2005 yılları arasında Century 21 Türkiye’nin ve 2005-2010 yılları arasında ise Realty World Türkiye’nin Genel Müdürlüklerini (2005 – 2007 arası Kurucu Ortak, 2007 – 2010 arası Genel Müdür) yapan Hilmi Işıkören, 2010 Kasım ayında kendi danışmanlık şirketini kurumsal iletişim ve pazarlama konusunda uzman Belgin Benek ile beraber kurdu. Işıkören Danışmanlık, sektör ayırımı yapmaksızın şirketlere, kurumlara hatta bireylere markalaşma, stratejik iletişim, pazarlama satış danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2013 yılı itibarıyla çeşitli sektörlerden şirket, kurum ve kuruluşlar için başarı üzerine motivasyon seminerleri düzenlemekte, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermektir. www.hurriyetemlak.com ve www.emlakgundemi.com.tr 'de köşe yazarlığı yapan Hilmi Işıkören’in yazıları zaman zaman Hürriyet Yazar Kafe’de de yayınlanmakta, iş ve hayata dair ilham veren fikir ve tavsiyelerini paylaştığı www.10numaramotivasyon.com sayfası bugün yüz otuza yakın ülkede binlerce kişi tarafından takip edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here