Ana sayfa Arşiv Yalandan uzak pazarlama

Yalandan uzak pazarlama

323
0

Bugün bize yeni projesiyle ilgili akıl danışan bir #inşaat firması sahibiyle aramızda geçen diyalogdan bir kesit…

– Projenizin adı neden ….. Konakları?
+ Daha etkili olsun diye öyle koyduk ismini
– Ancak apartman dairesi hepsi, ortada konak yok?
+ Herkes öyle diyor ya, kolay satılır o zaman diye düşündük
– Olmayan bir şeyi söyleyerek yalan beyanda bulunuyorsunuz ve insanların size güvenip 2 sene sonra bitecek projenize paralarını, umutlarını bağlamasını bekliyorsunuz. Yalan üzerine güven kurulabilir mi sizce?
+…. (sessizlik 20-30 saniye sürdü) Haklısınız henüz başındayken biz bu isimden vazgeçelim, diğer konulardaki uyarılarınızda da haklısınız, sizinle nasıl çalışabiliriz, bize teklif verir misiniz lütfen?

Yalan olan, yalan algısı uyandıracak her şeyden uzak, olanı en yalın haliyle pazarlayan şirket olmaya bakın, işin sırrı bu! Hilmi Işıkören

Önceki makaleUyuyor numarası yapan
Sonraki makaleEşit ölçüde yüksek seviyede
1988 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründe bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel iş yaşantısına başladı. Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi. 1997 yılında emlak sektörüne RE/MAX Türkiye’nin Franchise Direktörü olarak girdi. 2001-2005 yılları arasında Century 21 Türkiye’nin ve 2005-2010 yılları arasında ise Realty World Türkiye’nin Genel Müdürlüklerini (2005 – 2007 arası Kurucu Ortak, 2007 – 2010 arası Genel Müdür) yapan Hilmi Işıkören, 2010 Kasım ayında kendi danışmanlık şirketini kurumsal iletişim ve pazarlama konusunda uzman Belgin Benek ile beraber kurdu. Işıkören Danışmanlık, sektör ayırımı yapmaksızın şirketlere, kurumlara hatta bireylere markalaşma, stratejik iletişim, pazarlama satış danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2013 yılı itibarıyla çeşitli sektörlerden şirket, kurum ve kuruluşlar için başarı üzerine motivasyon seminerleri düzenlemekte, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermektir. www.hurriyetemlak.com ve www.emlakgundemi.com.tr 'de köşe yazarlığı yapan Hilmi Işıkören’in yazıları zaman zaman Hürriyet Yazar Kafe’de de yayınlanmakta, iş ve hayata dair ilham veren fikir ve tavsiyelerini paylaştığı www.10numaramotivasyon.com sayfası bugün yüz otuza yakın ülkede binlerce kişi tarafından takip edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here